90 (212) 210 10 10

Tıbbi Laboratuvar Teknikleri

Bölüm Hakkında

Tıbbi laboratuvar sektöründe her geçen gün özel ve resmi kuruluşlara ait laboratuvarlar artmaktadır. Bu programın amacı, sağlık kurumları bünyesindeki tanı ve tedavi laboratuvarlarında hastanın durumu ile ilgili olarak, hekimin gerekli gördüğü tıbbi analizleri yapan kişilere eğitim vermektir. Bu nedenle öğrenciler iki yıl boyunca teorik ve pratik derslerde öğrendikleri bilgi ve becerileri, uygulamalı olarak geliştirmek için dördüncü yarıyılda dönem içi rutin laboratuvar uygulaması ve ikinci ve dördüncü yarıyıl sonunda yaz stajı yaparlar.

 

Çalışma Alanları

Bu program mezunlarının çalışma alanları şöyledir: Hastaneler, tıp fakülteleri, özel tahlil laboratuarları, diğer sağlık kuruluşlarının araştırma merkezleri, hıfzısıhha enstitüleri ve gıda sanayi işletmeleri.

 

Dersler Hakkında

Tıbbi laboratuvar teknikleri programı müfredatı, çalışma hayatının her kademesinde kullanılabilecek bilgilerin yer aldığı derslerden oluşmaktadır. Mendel genetiği, moleküler biyolojiye giriş, deontoloji, tıbbi terminoloji, patoloji, biyofizik bölümün belli başlı dersleridir.

Program Müfredatı ve Bilgi Paketi

Program Müfredatı ve Bilgi Paketi Türkçe içerikleri için tıklayınız.

-

Öğr. Gör. Nagehan Tanyeli


Tıbbi Laboratuvar Teknikleri BÖLÜMÜ ÖĞRETİM ELEMANLARI

Tıbbi Laboratuvar Teknikleri BÖLÜMÜNDE DERS VEREN DİĞER ÖĞRETİM ELEMANLARI

Apply Nişantaşı