90 (212) 210 10 10

Çocuk Gelişimi

Bölüm Hakkında

Okul öncesi eğitim yaşamın sihirli yılları olarak nitelendirilmektedir. Çocuğun gelişiminin en hızlı ve kritik olduğu dönemdir. Okul öncesi eğitim de amaç çocukların gelişiminin kendi koşullarında en yüksek düzeye ulaştırmak ve güçlendirmektir. Çocuk Gelişimi Programı iki yıl dört dönemlik ön lisans eğitimi veren bir programdır. Çocuk Gelişimi Programında öğrenciler, gelişim düzeylerine uygun programlar hazırlama ve çevre düzenlemesi yapma, çocuğun farklı alanlardaki gelişimlerini takip etme ve yeni düzenlemeler yapma, ailelere, çocuk gelişimi alanında hizmet veren kişilere, kurum ve kuruluşlarla işbirliği yapma, toplumu bu konularda bilinçlendirme çalışma şekli ile donatılmış olarak mezun olurlar. Mezun olanlar okul öncesi ve özel eğitim kurumlarında öğretmen asistanı olarak sektörün eleman ihtiyacının karşılamaktadır.

 

Çalışma Alanları

Mezunlar, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı kız teknik ve meslek liseleri, ilköğretim okulları ile resmî ve özel kurumların kreş, yuva, anaokulu, ana sınıfı, gibi Okul Öncesi Eğitim Kurumlarında, Rehabilitasyon Merkezleri, çocuk kulüpleri, özel eğitim kurumları ve kaynaştırma eğitimi yapılan sınıflarda istihdam edilirler.

 

Dersler Hakkında

Çocuk Gelişimi programı öğrencilerine Özel Eğitim, Çocuk Gelişimi, Çocuk ve Oyun, Çocuk ve Drama, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Çocuk ve Çevre, Çocukta Bilim ve Teknoloji, Materyal Geliştirme, Çocuk Psikolojisi ve Ruh Sağlığı gibi uygulamaya yönelik dersler verilmektedir.

Program Müfredatı ve Bilgi Paketi

Program Müfredatı ve Bilgi Paketi Türkçe içerikleri için tıklayınız.

Program Başkanı

Çocuk Gelişimi BÖLÜMÜ ÖĞRETİM ELEMANLARI

Çocuk Gelişimi BÖLÜMÜNDE DERS VEREN DİĞER ÖĞRETİM ELEMANLARI

Apply Nişantaşı