90 (212) 210 10 10

Tıbbi Görüntüleme Teknikleri (Türkçe-İngilizce)

Bölüm Hakkında

Programın amacı hekim tarafından X- ışınlarının hastalığın tanısında kullanılması için yürütülen çalışmalarda ihtiyaç duyulan yardımcı eleman yetiştirmektedir. İyonizan ve noniyonizan radyasyonu kullanarak hastalıkların teşhis ve tedavisi için hastayı tetkike hazırlayarak konvansiyonel ve dijital röntgen, floroskopi, bilgisayarlı tomografi, manyetik rezonans görüntüleme, PET-BT ve ultrasonografi gibi tıbbi görüntüleme cihazları ile görüntü elde edebilme, film ve görüntüleri kullanıma hazır hale getirebilme, cihaz ve ekipmanların kontrol ve bakımını yapabilme bilgi ve becerisine sahip nitelikli radyoloji teknikeri yetiştirmektir.

 

Çalışma Alanları

Bu program mezunlarının çalışma alanları şöyledir: Bilgisayarlı tomografi, magnetik rezonans, mammografi, ultrasonografi gibi birimlerde veya ışın tedavisi gören hastaların cihazlarının hazırlanması ve uygulanmasında, nükleer tıp bölümünün çeşitli ünitelerinde.

 

Dersler Hakkında

Tıbbi görüntüleme teknikleri programı müfredatı, radyoloji çalışma hayatının her kademesinde kullanılabilecek bilgilerin yer aldığı derslerden oluşmaktadır. Radyolojik görüntüleme teknikleri, fizik, enfeksiyon hastalıkları, anatomi, tıbbi terminoloji, radyasyon güvenliği ve radyasyondan korunma, paranteral uygulamalar bölümün belli başlı dersleridir.

Program Müfredatı ve Bilgi Paketi

Program Müfredatı ve Bilgi Paketi Türkçe içerikleri için tıklayınız.

 

-

Öğr. Gör. Onur Atakan Sekibağ


Tıbbi Görüntüleme Teknikleri (Türkçe-İngilizce) BÖLÜMÜ ÖĞRETİM ELEMANLARI

Tıbbi Görüntüleme Teknikleri (Türkçe-İngilizce) BÖLÜMÜNDE DERS VEREN DİĞER ÖĞRETİM ELEMANLARI

Apply Nişantaşı